Un equip
d’equips

Equip de Coordinació

L’equip de persones voluntàries que lideren l’associació i que són escollides a l’Assemblea General Ordinària per un mandat de 2 anys

L’Equip de Coordinació d’Esplais Catalans del curs 2021-2022 està conformat per:

Presidència
Carmen Alonso-Villaverde
calonso@esplac.cat

Vicepresidència
Pau Casanovas
pcasanovas@esplac.cat

Vicepresidència segona
Alícia Antolín
aantolin@esplac.cat

Secretaria
Pau Camero
pcamero@esplac.cat

Tresoreria
Pau Mora
pmora@esplac.cat
Tinc 25 anys i soc de Tona. He sigut infant i monitora de l’Esplai Güitxi-Güitxi i EGS del ROM durant 2 anys. Soc gairebé logopeda i estic estudiant Educació primària i psicologia. Fan de l’educació.

Vocal
Olga Castells
ocastells@esplac.cat
Soc de Vilafranca del Penedès. He participat a l’esplai MIV com a infant, jove i monitora. També vaig ser CPS dels sectors Penedès, Garraf i Anoia i Camp de Tarragona d’Esplac. Soc periodista i ara estic estudiant un Grau en Ciències Socials. També soc formadora de l’Escola Lliure el Sol.

Secretaria General
Clara Bricullé
cbriculle@esplac.cat

Equips Generals de Sector (EGS)

Són les persones voluntàries que coordinen l’acció dels sectors geogràfics amb unes funcions semblants a l’Equip de Coordinació, però en l’àmbit del sector geogràfic.

Sector
Baix Llobregat
Sector
Barcelona
Sector
Maresme
Sector
Camp de Tarragona
Sector
Bages i Berguedà
Sector
Baix Besòs
Sector
Girona
Sector
Ripollès, Osona i Moianès
Sector
Penedès, Garraf i Anoia
Sector
Vallès Occidental
Sector
Vallès Oriental

Representants de les comissions

Són les persones que representen cada comissió, la de Generes i Sexualitats Diverses i Dissidents i la de Reduint Petjada:

Comissió GSDD
Mercè López
mlopez@esplac.cat
Comissió GSDD
Júlia Planes
jplanes@esplac.cat
Comissió Reduint Petjada
Epi Galan
egalan@esplac.cat

Secretaria Tècnica

La Secretaria Tècnica són els i les treballadores que realitzen el treball quotidià d’Esplais Catalans, contribuint al desenvolupament dels projectes i donant suport als esplais.

Aquestes són les persones que formen part de la Secretaria Tècnica d’Esplais Catalans:
Secretaria General
Clara Bricullé
cbriculle@esplac.cat
Cap de Projectes
Marta Baltanàs
projectes@esplac.cat
Suport de Projectes
Marta Aldea
organitzacio@esplac.cat
Coordinadora de Projectes del Baix Llobregat
Laia Català
baixllobregat@esplac.cat
Coordinadora de Projectes del Sector Barcelona
Gemma Ramirez
barcelona@gmail.com
Coordinadora de Projectes del Sector Baix Besòs i Vallès Oriental 
Sílvia Gómez
baixbesos@esplac.cat
vallesoriental@esplac.cat
Coordinador de Projectes del Sector Camp de Tarragona i del Penedès, Garraf i Anoia
Paula Ràfols
campdetarragona@esplac.cat
penedesgarrafanoia@esplac.cat
Coordinador de Projectes del Sector Vallès Occidental
Mikel Berga
vallesoccidental@esplac.cat
Coordinador de Projectes del Sector Ripollès, Osona i Moianès i del Bages i Berguedà 
Biel López
bagesbergueda@esplac.cat
ripollesosonamoianes@esplac.cat

Coordinador de Projectes del Maresme i Girona
Coordinador de Projectes Internacionals

Txema Escorsa
maresme@esplac.cat
girona@esplac.cat
internacional@esplac.cat
Suport a la Verneda
Clàudia Fuster
suport.verneda@esplac.cat
Cap de Comunicació
Clara Millán
comunicacio@esplac.cat
Suport de Comunicació
Andrea Torres
suportcomunicacio@esplac.cat
Referent d’Informàtica
Aram Puig
informatica@esplac.cat
Gerència
Elias Cabrera
ecabrera@esplac.cat
Administració i comptabilitat
Xus López
administracio@esplac.cat
Administració
Alba Prat
esplac@esplac.cat